GAIA verlengt Zoo van de Toekomst tot eind mei 2026
Virtuele dierentuin blijft groeien met nieuwe diersoorten en een extra educatieve zone

Brussel, 16 december 2025 — De Zoo van de Toekomst, Europa’s eerste volledig virtuele dierentuin van GAIA, is een groot succes. Sinds de opening in september mochten al meer dan 20.000 bezoekers de expo ervaren, met opvallend veel internationale interesse. Het innovatieve concept - wilde dieren ontmoeten in volledige vrijheid, zonder kooien of dierenleed - raakt duidelijk een snaar.
Wat als je oog in oog kon staan met een tijger in zijn natuurlijke leefomgeving? Of een olifant kon volgen op zijn tocht door de savanne, zonder hem te storen? Sinds begin september maakt GAIA dit mogelijk in Gare Maritime (Tour & Taxis) in Brussel. Dankzij verbluffende VR- en AR-technologie stappen bezoekers letterlijk de leefwereld van de dieren binnen.
Door het aanhoudende succes wordt de expo verlengd tot eind mei 2026. Tegelijkertijd bouwt GAIA verder aan de experience. Binnenkort kunnen bezoekers vier nieuwe diersoorten ontdekken: in Antarctica voegen de krabbeneter, grijskopalbatros en blauwe vinvis zich bij het virtuele landschap, terwijl de witte neushoorn de savanne verrijkt. Bovendien komt er een nieuwe educatieve ruimte waar bezoekers beter inzicht krijgen in de uitdagingen van natuurbehoud en de problematiek die gepaard gaat met gevangenschap.
“Bezoekers zijn vooral enthousiast over het VR-luik,” zegt Andy Van den Broeck van RealityMatters. “Daarom hebben we de tijd die in de verschillende werelden wordt doorgebracht al verlengd, met een totale tentoonstellingsduur die met 25% is toegenomen. Zo kunnen bezoekers zich nog intensiever onderdompelen in de virtuele wereld en blijven we de ervaring verfijnen op maat van ons publiek.”
De virtuele dierentuin, ontwikkeld met het Belgische RealityMatters, plaatst bezoekers midden in levensechte ecosystemen - vrij, ongeremd én met respect voor dierenwelzijn.
“Met de Zoo van de Toekomst tonen we dat verwondering, technologie en dierenwelzijn perfect samengaan. Het is een wake-upcall, een 100% diervriendelijk alternatief,” besluit Ann De Greef, directeur van GAIA. “De experience blijft evolueren, net zoals onze blik op hoe we wilde dieren willen ontmoeten.”
Praktische informatie
- Wie? Voor jong én oud, vanaf 4 jaar
- Waar? Gare Maritime (Tour & Taxis) Picardstraat 11, 1000 Brussel
- Wanneer? Nog tot en met eind mei 2026
- Tickets? www.zoovandetoekomst.be